Linkor Systemy Informatyczne

o nas oprogramowanie na zamówienie linux - usługi kontakt
nowości referencje piszą o nas portfolioJeden z naszych produktów został opisany raporcie ComputerWorld. Poniżej przedstawiamy fragment artykułu, który go opisuje.

"Linux w firmie"
ComputerWorld Raport wrzesień 2001
autor: Tomasz Kopacz

[...]

Laboratorium na Linuksie

Dobrym przykładem wyspecjalizowanego rozwiązania opartego na Linuksie jest system do obsługi laboratorium utworzony przez firmę Linkor z Gliwic. Początkowo powstał on w Foxpro 2.6 dla DOS. Do ergonomicznego interfejsu zdążyli się przyzwyczaić pracownicy laboratorium. Rozwiązanie zostało przeniesione na Linuksa z zachowaniem istniejącego interfejsu, tak że użytkownicy praktycznie nie odczuli zmiany platformy.

Firma Linkor zdecydowała się na stworzenie własnych bibliotek, zapewniających "wizualną zgodność" z poprzednią wersją aplikacji. Z wykorzystaniem ncurses powstał zbiór procedur, który pozwalał udawać FoxPro. Samo rozwiązanie zostało niemal w całości przepisane. Jako motor bazy danych wybrano PostgreSQL. Podczas migracji danych z DBF na PostgreSQL wykorzystane były skrypty w Perlu oraz prosta aplikacja dbf2sql, pozwalająca na podstawie zawartości plików DBF utworzyć ciąg poleceń SQL.

Do obsługi urządzeń medycznych zastosowano terminale bezdyskowe - niezbędne elementy systemu operacyjnego pobierane są z serwera NFS. Pozwoliło to scentralizować zbieranie informacji o zdarzeniach. W efekcie dało rozwiązanie, które wystarcza do pełnej obsługi laboratorium - od rejestracji pacjentów czy zarządzania zleceniami badań, przez mechanizmy pobierające dane z aparatów pomiarowych, aż po wydruk wyników i fakturowanie.
[...]

© 2000-2006 Linkor Systemy Informatyczne .::. Linux - administracja, Internet, oprogramowanie .::.
44-100 Gliwice, ul. Daszyńskiego 5, +48 32 2304904